Dračí Šátek

30.12. Katty, Návody, [0]

Milé Tvořilky, mám pocit, že šátky nevyjdou nikdy z módy. Vzorků, které na šátky můžete použít je velmi mnoho, stejně tak můžete vybírat z široké škály tvarů. Dnes se zaměříme na tzv. dračí šátek, který je efektní především díky asymetrii. Vzorek je opět velmi jednoduchý a po pár řadách si jej zapamatujete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Použila jsem přízí s dlouhými barevnými přechody Duhové klubko , kterou si můžete vybrat ve složení extra fine merino nebo směs bavlny a polyacrylu. Spotřeba je 1 klubko v délce 750m.

Velikost háčku v mém případě byla 4,5mm.

Postup – MK=magický kroužek, DS= dlouhý sloupek, DDS=2x nahozený dlouhý sloupek.

1.řada – magický kroužek

2.řada – do MK háčkujeme dle nákresu celou 2.řadu tedy 5 řet.ok, 3 DS, řet.oko, 3DS. Práci otočíme.

3.řada – 4řet.oka jako náhrada sloupku, pod řet.oko z předchozí řady háčkujeme skupinku 3DS, řet.oko, pod řet.oko z předchozí řady háčkujeme 2DS+řet.oko+2DS, dále řet.oko  a pod řet.oka která na začátku řady nahrazovala sloupek háčkujeme DDS. Práci otočíme.

4. řada – 5.řet ok , pod řet.oko z předchozí řady háčkujeme skupinku 3DS, dále řet.oko, opět pod řet.oko z předchozí řady háčkujeme skupinku 3DS, dále řet.oko a opět pod řet.oko z předchozí řady háčkujeme skupinku 3DS, řadu končíme DDS pdo řet oka která nahrazovala první sloupek.

Dále se vzorek stále opakuje.

Malé shrnutí pro začátečníky – každá řada začíná řet.oky, které nahrazují sloupek, každá řada končí DDS, princip stačení šátku spočívá v tom – viz nákres a jeho levá strana, že poslední skupinka DS je háčkovaná nikoli na kraj šátku,ale o kousek před – pouze vysvětlení , nic v tom nehledejte:-). Princip rozšiřování šátku je viz nákres a jeho pravá strana – v každé druhé řadě přidáváme sloupky tedy místo klasické skupiny DS háčkujeme 2DS+řet.oko+2DS. Je to pouze na vysvětlení principu rozšiřování .

Pokračujeme  dokud máme přízí nebo do velikosti šátku kterou chcete. Na závěr můžeme obháčkovat,nebo ponechat tak, opět je to na nás. Šátky z přírodních materiálů doporučuji vypnout, já to před focením nestihla. Postup jak na vypnutí šátku najdete zde.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přeji vám pohodové tvoření, na háčkovanou s Vámi se těší Katty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA