Háčkovaný šátek pro začátečníky

21.11. Katty, Návody, [0]

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPěkný den, milé tvořilky. Dnes se pustíme do nejlehčího háčkovaného šátku, který znám, je vhodný pro úplné začátečníky. Stačí nám umět řetízkové oko a dlouhý sloupek..nic víc:-)

 

Použitá příze je Alize bella batik, v jednobarevné verzi můžete použít přízi Alize bella, složením se jedná o 100% bavlnu bez mercerace, což přízi dodává jemnost, prodyšnost. Spotřeba na dámský šátek je 200g (4klubka), na dětský šátek 100g (2klubka).

Velikost háčku záleží na vašem stylu háčkování, utahování, já použila háček 4,5 mm.

Popis vzorku -řet.oko = řetízkové oko, DS=dlouhý sloupek.

Pro začátečníky – každou řadu začínáme 3 řet.oky jako náhradu za dlouhý sloupek, na konci každé řady práci otočíme a háčkujeme zpět. Každá řada je barevně označena.

Do magického kroužku uháčkuje celou první řadu – je označena červeně, po uháčkování první řady magický kroužek pevně stáhneme a zavážeme na uzlík, který do práce následně zaháčkujeme.

1.řada – červená – 3 řet.oka jako náhrada DS, 2DS, 1řet.oko, 3DS.

2.řada – zelená –  3řet.oka jako náhrada DS a práci otočíme háčkujeme tedy zpět – hned do stejného místa háčkujeme 2DS, 1 řet.oko, POD ŘETÍZKOVÉ OKO Z PŘEDCHOZÍ ŘADY háčkujeme skupinku 3DS, 1 řet.oko a poslední skupinku 3DS háčkujeme až na konec řady – já háčkuji většinou pod očka sloupku nikoli do nich , prostě tak aby sloupky byly co nejvíce u kraje.

3.řada – červená – 3řet.oka jako náhrada DS a práci otočíme háčkujeme tedy zpět – hned do stejného místa háčkujeme 2DS, 1 řet.oko, POD ŘETÍZKOVÉ OKO Z PŘEDCHOZÍ ŘADY háčkujeme skupinku 3DS, 1 řet.oko, POD ŘETÍZKOVÉ OKO Z PŘEDCHOZÍ ŘADY háčkujeme skupinku 3DS, 1 řet.oko a poslední skupinku 3DS háčkujeme opět  zcela ke kraji práce.

další řady pokračují  stejným způsobem ..háčkujeme do požadované velikosti.

Na další tvořivé chvíle s vámi se těší Katty

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA