Kateřina a Katja

04.8. Katty, Články | Příze, [0]

Pěkný den milé Tvořilky..

Přízi Kateřina a Kateřina plus zná už téměř každá z vás, na trhu je již dlouho a je opravdu  skvělá. Už méně z vás možná ví, že ji lze kombinovat se stejně příjemnou přízí Katja. Díky tomu, zde máme nabídku 100 barev a to už je tedy opravdu luxusní výběr, co říkáte?

I když se příze nepatrně liší ve složení, jsou pro kombinování vhodné a jejich využití je opravdu široké. Můžete použít jak háček, tak jehlice, kombinovat jednobarevné s melírovanými…fantazii se meze nekladou.

Jarní čepice, šátky, podzimní svetříky a kabátky, tunely, zimní čelenky, kulichy, šály, také rukavičky – samozřejmě promoknou, ale například  do kočárku, na menší procházku jsou vhodné. Krásně se příze hodí na polštáře, přehozy, jemné hračky, košíčky kabelky. Nebo chcete uplést velký pléd třeba pro babičku ke krbu? Žádný problém, a co návleky na jógu? Ano také lze, nebo obal na knihu? Jistě.. dále přehozy a deky. Vhodné jsou také na koberečky pro děti – například jako běhoun k posteli…

Velkou výhodou směsového složení – bavlna + akryl je velmi snadná  údržba, úplety je možné prát v pračce na šetrný program.

A jakýpak háček použít? Klasická otázka, klasická odpověď 🙂 Zkuste to.. úplet musí být měkký a příjemný, žádná helma nebo železná košile…

Orientačně 🙂 Hračky 3,5 – 4mm, čepice 4,5 – 5mm, svetříky, kabátky, cardigany  5 – 5,5mm, šátky, plédy 5,5 – 6mm.

Samozřejmě nezapomeneme na orientační spotřebu. Čepička do obvodu 48cm – 1  klubko, dámská čepice 2 klubka, dětský šátek 2 – 3klubka dámský šátek 4- 5 klubek, svetr velikost 38 – 15 – 18 klubek,  deka do kočárku 80×80 cm 7 klubek.

Příze v případě potřeby můžete použít i dvojitě – zde opět zdůrazním že  háček v takovém případě určitě nejméně 9mm.

Krásné tvoření nejen z těchto přízí Vám přeje ladyart, Katty.

www.ladyart.cz