Nákrčník

23.11. Katty, Návody, [0]

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPěkný den milé Tvořilky, co hezkého si uháčkujeme dnes? Bude to jednoduchý nákrčník pro děti i dospělé.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zvolila jsem krásnou směsovou přízi Katja, která je velmi příjemná, nekousavá, dobře se udržuje a má opravdu velký výběr barev. Pro tento vzorek jsem zvolila háček číslo 6,5mm. Nebojte se většího háčku, chceme  vytvořit příjemný, nadýchaný nákrčník žádný krunýř:-). Mě stačilo 1,5 klubka na nákrčník pro obvod hlavy 53cm.

Pro začátečníky – doporučuji uvolnit zápěstí, nesnažte se stahovat sloupky, nechte přízí nadechnout 🙂

Samozřejmě variantu nákrčníku lze přenést i na tunel – záleží pouze na Vás. Budeme háčkovat v kuse, bez sešívání.

Velikost nákrčníku nám určuje hned první řada, kterou je tzv. DVOJITÝ PRUŽNÝ ŘETÍZEK, doporučuji  všem kdo ho ještě neumí, nebo nepoužívají, aby se ho naučily a používaly:-)..Pokud první řadu háčkujeme tímto pružným způsobem, práce se nám nerozšiřuje a nákrčník bude krasně pružný na obou stranách..při použití klasického řetízku má práce za ním tendenci se rozšiřovat a navíc je první řada  pevná, nepružná a taková řezavá.

Použité zkratky – řet.oko = řetízkové oko, KS = krátký sloupek, DS = dlouhý sloupek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ZAČÍNÁME

  1. řada – dvojitý pružný řetízek na obvod hlavy + 3 – 5cm (pokud háčkujete tunel na omotání volíte obvod hlavy x 2 + cca 5 – 7 cm.) Práci spojíme pevným okem.
  2. řada – 1 řet.oko jako náhrada sloupku, do 3.sloupku z předchozí řady háčkujeme první vějířek tedy 5 DS do jednoho místa, opět do dalšího 3. sloupku háčkujeme KS, do dalšího 3. sloupku háčkujeme vějířek tedy 5 DS, takto pokračujeme až na konec řady, kde končíme posledním vějířkem tedy 5Ds do jednoho místa, 2 sloupky přeskočit a pevným okem do 1.řet.oka, které nám nahrazovalo KS řadu dokončíme.
  3. řada – nyní budeme v místě KS háčkovat celý vějířek , tedy 3.řet oka jako náhrada DS a do stejného místa háčkujeme 4 DS. Pokračujeme do prostředního DS ve vějířku tedy do 3.DS háčkujeme KS, do KS z předchozí řady háčkujeme celý vějířek tedy 5 Ds do jednoho místa, opět do prostředního DS ve vějířku tedy do 3.DS háčkujeme KS, do KS z předchozí řady háčkujeme celý vějířek tedy 5 Ds do jednoho místa, takto pokračujeme až na konec řady, kde končíme pevným okem do 3.řet oka,které nám nahrazovalo DS.
  4.  řada – pevným okem si přejdeme o jeden sloupek dále, vlastně tak abychom opět byly ve středu vějířku a háčkujeme 1 řet.oko jako náhradu KS, do KS z předchozí řady celý vějířek tedy 5 DS do jednoho místa, opět do 3.DS ve vějířku KS..opět až do konce řady, kde končíme pevným okem do řet.oka které nám na začátku nahrazovalo KS.
  5. Takto pokračujeme do požadované výšky – není žádné pravidlo jak má být nákrčník vysoký, záleží na Vás, jak se vám líbí. Pokud se budete chtít o vaše tvoření podělit s ostatními, pošlete mi prosím fotku háčkovaného kousku a já jej přidám na blog. Na brzkou háčkovanou s vámi se těší Katty.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

www.ladyart.cz

ladyart@ladyart.cz