Neonový tunel

07.11. Katty, Návody, [0]

Neonový tunel

Neonový tunel

Zima se blíží a proto je potřeba se řádně připravit:-). Kdo lyžuje, jistě ocení provedení tunelu v neonových barvách, ať jsme na sjezdovce pěkně vidět..

Tentokrát se společně pustíme do tunelu s návodem a vlastně bez návodu. Ničeho se nebojte, tvoření je vhodné pro úplné začátečníky a stejně tak, pro ty z Vás, které máte problém háčkovat bez návodu. Dnes to bude skutečně pouze na Vás, navíc si ukážeme  jak lze vytvořit tunel ze silné příze, který  bude lehký, nadýchaný, příjemný. Žádný tuhý krunýř!

Potřebujeme vhodnou přízi, tou v našem případě bude 200 – 300g příze  Everyday BigEveryday Big ColorEveryday Big Fabric , příze jsou složením i silou totožné, liší se pouze barevností. Dále potřebujeme háček číslo 12mm.

Zkratky

KS – krátký sloupek, PDS – polodlouhý sloupek, DS – dlouhý sloupek, PO – pevné oko, ŘET. OKO – řetízkové oko.

Jako vždy začínáme dvojitým pružným řetízkem na obvod hlavy x 2 + 5 – 7 cm navíc, nebo dvojitý pružný řetízek určité délky, po omotání by nám měl sahat přibližně poklíční kosti. Spojíme do kruhu pevným okem.

Pro začátečníky uvádím malou pomůcku, vždy na začátku řady háčkujeme ŘET. OKA jako náhradu sloupku a to takto, pokud chceme háčkovat řadu KS první sloupek nahrazujeme 1 řet.okem, pokud chceme háčkovat  řadu PDS, nahrazujeme 2 řet.oky, pokud chceme háčkovat DS, nahrazujeme 3 řet.oky. Každou řadu ukončujeme vždy pevným okem.

Dále pokračujeme opravdu dle sebe, celý tunel je bez  vzorku nebojte se zkoušet, žádná pravidla nejsou. Já jsem například háčkovala první řadu DS, 2.řadu PDS, 3.řadu KS, 4 řadu PDS, 5 řadu KS..atd..opravdu  libovolně, můžete háčkovat  například 2 řady PDS, 1 řadu KS..nebo střídat pouze  DS a PDS..

tunel

tunel

tunel

Budu se těšit na Vaše lehké a nadýchané tunely.

Na brzkou háčkovanou Katty.