Perlina

31.7. Katty, Příze, [0]

Pěkný den milé Tvořilky…

Dnes nečekaně přicházím hned s druhým článkem – jako malý dárek, poděkování pro vás, které čtete co píšu 🙂

Na vaše přání si tedy představíme přízi Perlinu

50% bavlna, 50% akryl, 100 g, 250 m.

Hm směsová příze, řekneme si – co na ni může být tak výjimečného když směsových přízí je tolik ? I přesto, že Perlina je složením bavlna + akryl – byste to do ní skutečně neřekly – na dotek se jeví jako jemná, bambusová a velmi příjemná příze a přitom není ..tedy není bambusová –  jemná a příjemná je určitě :-).

Je zcela nekousavá, vhodná i pro miminka a malé děti, citlivou pokožku, je příjemná a jemná,  nežmolkuje.

A kdy tedy tuto krásku použijeme ? Kromě parného léta na všechna roční období. Krásně vypadá na dekách nejen pro miminka s celoročním použitím – pouze do parného léta bych volila ještě jiný materiál, dále na jemné hračky, svetříky, cardigany, jarní a podzimní čepice, šátky, bolerka, vestičky..

V zimě najde své místo jako materiál na příjemný tunel, šátek, klidně pánskou či dámskou tenčí čepici. Jsou z ní krásné kabelky, také podzimní či jarní sukně a tuniky, celoročně opět kromě parného léta například roláky (jasně ty v létě nikdo nenosí 🙂 ).

Jednoduše řečeno vše co vás napadne – na letní tílko by byla přeci jen zbytečně teplá a silná…ale bolerko na letní noc, pléd – když sedíte s přáteli na terase…na to vhodná zcela jistě je.

Příze Perlina není pevně seskaná, úplet je  splývavý a pokud ji neutlučeme malým háčkem je přirozeně nadýchaná.

A abych se nevyhýbala otázce ohledně háčku :-), opakovat se ale musím, to se nedá nic dělat :-). Správná velikost háčku je právě ta, která vytvoří ve vašich rukách úplet, se kterým jste spokojené. Opět pro představu a lepší orientaci uvádím, že na hračky použijeme háček cca 3 mm, na čepice háček cca 3,5 – 4 mm, na svetříky, bolerka, deky – háček cca 4,5 mm a na plédy, šátky určitě můžeme vzít háček 5 mm. ( Stejné velikosti platí pro jehlice, opět cca ).

Možná bych mohla ještě zmínit orientační spotřebu, co říkáte 🙂

Dětská čepice – půl klubka cca do obvodu 48 cm, pro větší obvod 1 klubko.

Dětský šátek – 100 g, tedy 1 klubko

Dámský šátek – 200 g, tedy 2 klubka, velký pléd 300 g, tedy 3 klubka

Dámský svetr velikost 38 – 500 – 600 g

Deka do kočárku 80 x 80 cm – 400 g – tedy 4 klubka

Příjemné tvoření přeje ladyart, Katty

www.ladyart.cz

 

Prosím  nekopírujte naše texty, děkujeme.