Tunel trochu jinak

03.11. Katty, Návody, [0]

Pěkný den tvořily, tunely už umíme a tak se vrhneme na obměnu – ať  celá  rodiny  nechodí  ve stejném:-).

Dnes budeme  tvořit  opět tunel, ale ze dvou přízí. Z jedné silné Everyday Big ( potřebujeme 200g ) a z jedné slabší Alize Diva batik ( potřebujeme 100g ), háček  12 mm .

Háčkujeme z obou přízí najednou – na způsobu háčkování se nic nemění, barvy volte dle své fantazie, nebojte se kombinovat decentní barvu s výrazným melírem a naopak. Zde opravdu možnosti nikde nekončí:-)

Vzoreček je velmi snadný, budeme háčkovat do spirály, to znamená žadný šev a začínáme dvojitým pružným řetízkem na délku tunelu – obvod hlavy x 2 + 5  cm stačí, nebo uháčkujeme řetízek určité délky, omotáme jako by to byl tunel a měl by nám končit v oblasti klíčních kostí. Tak  měření máme za  sebou a jedeme dál..

  1. řada – je tedy dvojitý pružný řetízek, který pečlivě spojíme pevným okem
  2. řada – zde je změna oproti běžnému tunelu – uháčkujeme pouze 1 řet. oko jako náhradu a pokračujeme celou řadu PDS do řet.ok, na konci řady nespojujeme pevným okem, ale pokračuje 3. řada..
  3. řada – háčkujeme nyní PDS mezi sloupky z předchozí řady, to znamená, že neháčkujeme do sloupku jak jsme běžně zvyklé, ale do prostoru mezi dvěma sloupky, nyní již  nikde  není konec řady, háčkujeme stále  PDS mezi sloupky až do požadované výšky. V poslední řadě pak háčkujeme opět  klasicky PDS do sloupku a práci ukončíme.