Zimní tunel pro dámy i pány

03.11. Katty, Návody, [0]

Pěkný den milé tvořilky, taky stále řešíte co je lepší? Tunel, nárkčník, šála, šátek…

Hm, já  užiju  všechno:-). Dnes se pustíme do háčkovaného tunelu, vhodného pro dámy i pány :-), samozřejmě i děti. Barvu  volíme dle sebe, vzorek je univerzální.

Co budeme potřebovat

200g příze

Everyday Big, Everyday Big Color, Everyday Big Fabric

nebo přízi Malabrigo a to s označením Rios, Worsted, Chunky

Háček velikost 12mm

Vzoreček je velmi jednoduchý, háčkovat budeme celý tunel v kuse, tedy bez sešívání. A jako vždy začínáme dvojitým pružným řetízkem v délce dle obvodu  hlavy, zde můžete použít vzoreček obvod hlavy x 2 +5 -10 cm navíc, odchylka v cm je  proto že někdo má raději tunel více ke krku (dá 5 cm), někdo méně (dá tedy 10 cm). Nebo uháčkujete určitou délku řetízku – omotáte a  zjistíte  zda  přidat nebo  ne :-). Při tomto zkoušení řetízku doporučuji, aby byl po omotaní v oblasti klíčních kostí ne méně, ne více.

 

Vzorek

Vzorek

Postup

Tak a teď k samotnému vzorečku. Jelikož háčkujeme  v kuse a nákres v kuse zakreslit  nelze, orientujte se prosím takto ..každá řada je označena jinou barvou – potud je to jasné 🙂 zeleně je označeno vždy pouze pevné oko, které děláme vždy na koncí řady ( pokud bych vám jej označila stejnou barvou jako celou řadu nebylo by jasné kdy jej háčkujete) .

1.řada – Háčkujeme dvojitý pružný řetízek do délky, kterou potřebujeme a spojíme pevným okem, zde si dejte záležet, aby se Vám řetízek neotočil!!!

2.řada – 3 řet.oka jako náhrada a PDS do prvního oka z dvojitého pružného řetízku, jde nám o to, aby  sloupky byly v jednom místě 1 sloupek vynechat a háčkujeme  „véčko“ tedy PDS+řet.oko+PDS  vše do jednoho  místa, opět 1 sloupek vynechat a háčkujeme opět véčko, tedy PDS+řet.oko+PDS vše do jednoho  místa.

Takto pokračujeme až na konec řady, končíme pevným okem – v nákresu zelená tečka (pevné oko děláme vždy pod řet. oko z prvního véčka)

3.řada – 3.řet.oka jako náhrada, dále háčkujeme PDS do stejného místa ( tedy do véčka z předchozí řady)..a teď už to bude bez práce:-)..do každého véčka  z  předchozí  řady háčkujeme opět  „véčko“ tedy tedy PDS+řet.oko+PDS  vše do jednoho  místa, až dokonce řady, kde ukončíme pevným okem  pod řet.oko véčka z předchozí řady.

Takto opakujeme stejný  postup do výšky tunelu, je to čistě na Vás:-) Poslední řadu končíme PDS, které háčkujeme pouze do PDS z předchozí řady (nikoli pod řet.oka).

Hotovo a  můžeme se chlubit:-)

Tunel

Tunel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na brzkou háčkovanou, Katty