Šátky především z jemných přírodních přízí vypínáme z důvodu kresby vzorku, ten je pak pěkně viditelný a šátek je po vypnutí větší. Pro porovnání vidíte foto šátku před a po vypnutí.
Ukázka rozdílu šátku před vypnutím (bahoře) a po vypnutí (dole).
Postup – jemné, přírodní příze velmi šetrně „ vypereme“ POZOR u přírodních přízí si velmi hlídáme aby příze neprošla teplotním šokem – celou práci bychom si tím zničily. V jemném, šetrném prostředku / na vlnu, přírodní materiály / zlehka promačkáme celý šátek.Vyhneme se kroucení, ždímání pouze jemně promáčkáme. Nenecháváme dlouho namočené, vložíme do čisté vody – opět připomínám, že MUSÍ mít stejnou teplotu jako prací lázeň…a opět jemně – promačkáme. Připravíme si ručník a šátek do něj zabalíme – smotáme a odsajeme přebytečnou vodu.Připravíme si místo pro vypínání. Podložkou muže být koberec, deka, pěnová podložka,karimatka….na podložku položíme vrchní vrstvu – v mém případě bílé plátno a začneme vypínat. Předností T špendlíků Knit pro je jejich délka a nerezavějící povrch.
Nejprve vypneme záchytné body..tedy střed šátku – špičku – rohy..dále postupně vypínáme celý šátek do roviny..místo vedle místa…V případě použití vypínacích drátů – je spotřeba špendlíků menší…a roviny jsou skutečně rovné ..u špendlíků musíme být velmi pečlivé, aby nam nevznikly vlnky..Dále je několik ukázek z vypínání.
Postup vypnutí šátku
Šátek je opravdu jako pavučinka…velikostí vhodný jako dámský , moje dcera ale miluje šátky takže – modelkou se stala jako obvykle Magdalenka.
Katty Horká