Deluxe Bamboo

31.7. Katty, Články | Příze | Recenze, [0]

Pěkný den milé Tvořilky..

ať už Vás oslovuje háčkování či pletení, neměla by Vaší pozornosti uniknout novinka firmy Himalaya Deluxe Bamboo..

V dnešní době je na trhu veliké množství přízí a není jednoduché z nich vybrat ty nejlepší. My se právě o to snažíme, vybíráme, zkoušíme, háčkujeme, pleteme a  testujeme za vás…

V nabídce našeho eshopu ladyart.cz  najdete pouze příjemné a zcela nekousavé příze, jelikož na příjemnost a jemnost materiálu klademe ty nejvyšší nároky. Zkouškou příjemnosti musí projít nejen u nás, ale i u naších dětí a věřte mi, že děti jsou ti největší kritici.  Proto bylo těžké vybrat první přízi, kterou Vám chceme na blogu představit…ale je to právě deluxe bamboo…

A čím, že je tato příze výjimečná?

Jedním slovem to popsat nejde, takže…tato přírodní příze ( bavlna + bambus ) je příjemná, měkká, jemná a zcela nekousavá, s mírným leskem,  mechově hebká i za použití menšího háčku (například na hračky). Pokud potřebujete, drží skvěle tvar ( košíčky, kloboučky, kabelky) a přitom není tuhá či tvrdá.. To je stručný popis této CELOROČNÍ příze.

Návin – 100 g, 250 m, doporučená velikost jehlice – 3,5 mm, háčku 4 mm.

S přízí se velmi dobře pracuje,  jak jehlicemi tak háčkem z ní vykouzlíte velmi příjemné úplety.

Proč je příze celoroční?

Protože ji můžeme použít skutečně přes celý rok – jarní čepičky, šátky, svetříky, letní kloboučky, tuniky, tílka, šaty, podzimní kabátky, plédy, šátky,  zimní – zimní čepici v pravém slova smyslu z této příze asi tvořit nebudeme, ale díky složení je vhodná právě i na svrchní oděvy – svetříky, halenky, tuniky, klidně i šortky ke kozačkám atd. Příze je velmi vhodná na celoroční deky pro miminka i malé děti, hračky, kabelky, klidně z ní můžete uháčkovat i vkusnou kravatu pro malého fešáka,  prostírání,  košíčky, krásnou kabelku, obal na knihu… Opravdu mě nenapadá nic, co by z ní vytvořit nešlo.

 Jaký háček mám na tuto přízi použít?

V této otázce se budu pravděpodobně téměř v každém článku opakovat 🙂 Neexistuje možnost jak zjistit univerzální velikost háčku pro mě, pro vás či vaši kamarádku. Každá z nás jinak utahuje, má svůj styl háčkování či pletení a proto jediný a správný způsob jak zvolit správný háček nebo jehlice je..zkusit to.

Úplet se vám ve vašem podání musí líbit – nesmí být tuhý, ani příliš volný, prostě tak, abyste byly spokojené. Vím, že je to někdy zdlouhavá cesta, především pro začátečníky, kterým háčkování nejde tak rychle, a tak zkoušení té správné velikosti háčku může působit jako zbytečnost, ale věřte mi je to jediný způsob jak budete s výsledkem spokojená.

Doporučená velikost háčku je opravdu jen doporučená – navíc v tomto doporučení není možní zahrnout háčkování či pletení například čepic ( kde použijeme menší háček ) nebo například deky či šátku ( kde naopak použijeme háček větší ).

A PLATÍ TO U VŠECH PŘÍZÍ...

Co tedy mohu alespoň orientačně uvést je obecná pomůcka – nejmenší háček či jehlice používáme na hračky (cca 2,5 mm ), o něco větší pak na čepičky (3 mm), další stupeň jsou například svetříky, kabátky (4 mm), a nakonec šátky, plédy kde si můžeme dovolit sáhnout po větším háčku (4,5-5 mm)..Velikost háčků jsou opravdu jen pro představu  VŽDY SLEDUJTE JAK SE PŘÍZE VE VAŠICH RUKÁCH A URČITÉ VELIKOSTI HÁČKU CHOVÁ.

Příze si vás získá především příjemností, širokou škálou barev, velkým rozsahem použití a v neposlední řadě i velmi příjemnou cenou. Přízi deluxe bamboo si jednoduše oblíbíte ..

Krásné tvoření Vám přeje ladyart – Katty

 

P.S.  Text prosím nekopírujte!!!