Háčkovaný pléd

20.11. Katty, Návody, [0]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Milé tvořilky, háčkované módní doplňky se těší čím dál větší oblibě. Sama jich mám pěknou sbírku:-). A jelikož naše dcerka je velká parádnice, zadání bylo jasné „maminko prosím něco nadýchaného na krček 🙂 „. Magdalenka je s výsledkem spokojena a jediným chybějícím článkem bylo focení. Vše je dokončeno a proto Vám mohu představit opravdu  lehoučký, nadýchaný šál či pléd, který můžete nosit jako klasickou šálu, přes hlavu , ramena..jak  zrovna potřebujete …módní přehlídka u nás pokračuje a já zasedám k sepsání návodu .

Použila jsem přízi Duhové klubko, spotřeba 750m, vhodné je jak směsové klubko tak ve složení extra fine merino háček 4 mm – velikost háčku,určuje Váš styl háčkování!!!

Vzoreček je jednoduchý a jelikož jsme už pár postupů společně zvládly, věřím, že ani tento nebude žádný problém:-)

Háčkujeme kratší stranu – tedy šířku plédu, tu si určíte dle svého přání, žádná pravidla nejsou..

PRO ZAČÁTEČNÍKY – Ve vzorečku je v kroužku zakreslena skupinka sloupků – každý je po uháčkování jinak vysoký, je to tak správně!

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zkratky v textu – řet.oko = řetízkové oko, KS = krátký sloupek, PDS = polodlouhý sloupek, DS = dlouhý sloupek, DDS = 2x nahozený dlouhý sloupek.

1.řada – začínáme JAKO VŽDY dvojitým pružným řetízkem  v délce kterou si přejeme, počet potřebujeme dělitelný 4mi +1 oko navíc.

2.řada – označena zeleně 1řet.oko, do 5 tého řet.oka háčkujeme skupinku sloupků – KS, PDS, DS, DDS, 3řet oka přeskočíme, do 4.řet oka opět háčkujeme skupinku KS, PDS, DS, DDS, 3řet oka přeskočíme, do 4.řet oka opět háčkujeme skupinku KS, PDS, DS, DDS, takto pokračujeme až do konce řady, řadu končíme skupinkou KS, PDS, DS, DDS.

3.řada – označena modře – 1řet.oko a práci otočíme – budeme tedy háčkovat rubovou řadu. V nákresu je skupinka sloupků, kterou budeme háčkovat do jednoho místa zakroužkovaná a červenou šipkou označeno místo kam vpichujeme, háčkujeme tedy celou skupinku KS, PDS, DS, DDS do KS z předchozí řady, pokračujeme opět skupinkou KS, PDS, DS, DDS do KS z předchozí řady..takto až dokonce řady, nenechte se zmást, skutečně končíme pouze skupinkou sloupku do KS…

4.řada – označena zeleně – 1 řet.oko a práci otočíme, opakujeme již známý postup háčkujeme tedy celou skupinku KS, PDS, DS, DDS do KS z předchozí řady, pokračujeme opět skupinkou KS, PDS, DS, DDS do KS z předchozí řady..takto až dokonce řady.

další řady jsou totožné , pokračujeme do velikosti, kterou chceme, na závěr můžeme olemovat PDS  nebo vějířky, já pro olemování použila stejný vzoreček tedy skupinku sloupků a práci ukončíme. Pokud máte hotovo, pochlubte se, ráda Vaše dílka zveřejním.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na brzkou háčkovanou s vámi se těší Katty

ladyart@ladyart.cz