H+H Cologne

08.4. Katty, Postupy | Příze | Recenze, [0]

Znáte to, někdy věci plánujete týdny dopředu a jindy se rozhodnete ze dne na den. Nápad zúčastnit se jednoho z největších veletrhů přízí se nám podařilo naplánovat dva dny před jeho zahájením. A překvapivě s tímto nápadem přišel můj manžel Jiří. “Miláčku, tak do toho Kolína teda pojedeme”, zněla jeho věta, ve kterou jsem opravdu ani nedoufala, jelikož na daný termín bylo předem naplánováno mnoho akcí.

 

Ale jak už to bývá, osud to zařídil po svém a nám začal kolotoč. Předat děti babičce – ještě, že tu svoji zlatou maminku mám :-), zajistit letenky, ubytování a můžeme vyrazit. Vlastně nemůžeme, ještě nás čeká páteční koncert Queen revival. Nevadí, taky stíháme :-).

 

Následuje ve tři ráno cesta směr Praha. Fuj ve tři ráno! No, ale co bychom pro klubíčka neudělali 🙂 Ještě že mám skvělého může, který prostě nikdy neprotestuje. Dobře téměř nikdy :-). Jede se mnou jako můj osobní plánovač trasy, překladatel, poradce, kritik a jednoduše parťák. Popisovat cestu letadlem by bylo asi trochu nudné, ale přidáváme pár fotek, ať můžete načerpat atmosféru s námi.

Po krátkém letu nasedáme do vlaku, který nás má zavézt přímo k výstavišti. Ale to by prostě nešlo, aby se neobjevila nějaká ta překážka – mírně rozpačitě sledujeme jak vlak stanici projíždí a my tedy končíme trochu někde jinde, než byl původní plán. No nic, tak si uděláme ranní procházku po Hohenzollernském mostě, na kterém jsou snad miliony zámků lásky.

Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít prohlídku Katedrály svatého Petra, která se stavěla více než 600 let.

Nevím jak vy, ale obecně mě veletrhy moc neoslovují, ale veletrh přízí – to je panečku jiná! A že toho k pokoukání bylo opravdu  hodně, to asi zdůrazňovat nemusíme:-).  

Jak jsem již zmiňovala, všechno hladce prostě jít nemůže :-). Doslova pár kroků před první expozicí se mi podařilo tak nešikovně došlápnout,  že jsem si natáhla sval. Opravdu to hrozilo návštěvou lékaře. “To tak, to by ten náš výlet, tedy pěkně rychle skončil” – silou vůle jsem nasadila spokojený výraz, zatnula zuby a s velkou snahou elegantně kulhat jsme se vydali na  průzkum.

Kdo s námi už nějakou dobu spolupracuje tak ví, že našim nejdůležitějším kritériem pro výběr materiálu je 100% příjemnost. Jiné to nebylo a také nikdy nebude, proto i zde, na veletrhu přízí, jsme byli nekompromisní. A divili byste se kolik velmi nepříjemných přízí, byť od vyhlášených značek, se na veletrhu objevilo. No 80% určitě. Ale nebojte, těm náš čas věnovat určitě nebudeme. Naším cílem bylo objevit nové kousky, přírodní, kvalitní materiály a jednoduše  novinky, kterými bychom vás potěšili a rozšířili náš sortiment. A to se podařilo na výbornou :-).

Ovečky v ohradě sice nebyly živé, ale přesně takové expozice dodávaly veletrhu šmrnc

Konkrétně  prozrazovat  ještě nebudeme, ale v našem výběru jsou BIO bavlny v různých silách, ručně barvené materiály jako je merino vlna, hedvábí. A také nejluxusnější materiál, který jsem kdy měla možnost vidět – kašmír.

Vidíte tu jemnost? Já ji i cítila, božské 🙂

Přírodní tóny , přírodní 100% kašmírové přízí opravdu sluší :-).

Přírodní tóny , přírodní 100% kašmírové přízí opravdu sluší :-).

V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s firmou na knoflíky s českými kořeny a těšíme se, až vám jejich sortiment představíme a i zde bude ještě nějaké překvapení… Těšíte se ? My moc!

A jak je vidět, tak letošním hitem nejen ve světě dětí je jednorožec. Takové selfie jsem si nemohla nechat ujít 🙂

Většina velkých firem, měla velké expozice, ale pro mě zcela bez nápadu, bez energie a s příjemností materiálu jsem také spokojená nebyla. Naopak, soukromě uděluji velkou pochvalu menším firmám, které měly úžasný srdečný přístup. Jednání s jejich  majiteli bylo opravdu velmi příjemné. Kvalita materiálů předčila naše očekávání. A tak jsme navázali nové kontakty a získali mnoho užitečných informací. Veletrh byl nejen představením materiálů, ale pro mě především ukázkou originality. Ta byla opravdu jedinečná. Jde vidět, že když se chce tak to jde :-).

Upletený obraz na pokračování s motivem oveček

Originalita v každém kousku

Velkou část veletrhu zaujaly ručně barvené materiály. Barvami to jen hýřilo a opravdu bylo na co koukat. Samozřejmě i zde byl náš výběr s jednoznačným zaměřením na top materiály. Ať už naše  známé Malabrigo, které i nadále zůstává v naší nabídce…

Tak i nové značky, které mají zase trochu jiný styl barvení a materiálů. Nám se líbily moc a věříme, že i vám se budou líbit. U některých se pak můžete těšit na možnost předobjednávek na vaše přání v naší fb skupině.

Ručně barvené poklady – jen utrhnout

Sortiment firmy KnitPro z našich stránek již znáte. Kruhové jehlice a háčky jsou top, který můžeme 100% doporučit. Pletení díky hladkému přechodu je s těmito jehlicemi relax a ne trápení. Samozřejmě v nabídce nechybí ani tuniské háčky  V nabídce nechybí ani specialitky jako jsou vypínací špendlíky, ozdobné spony, značkovače.

 

 

Jehlice pro začínající i zkušené pletařky…

…a ani háčky nezůstaly pozadu

Nádhernou expozici měla i značka  Scheepjes, kterou na našem eshopu  můžete najít v podobě oblíbené příze  Cahlista, duhových klubíček Whirl a Whirlete. A prozradíme, že jednu novinku od této  firmy připravujeme pak na zimní sezónu.

No jako v cukrárně 🙂

Procházením, povídáním, očima  a dotekem jsme čerpali nové trendy  a inspiraci v materiálech i barvách.

A bambulky jsem vám vyfotit prostě musela 🙂

A nyní, plni  dojmů píšeme článek  pro vás, abyste i vy mohly alespoň touto  cestou navštívit veletrh s námi.

A po práci, zasloužený relax i s hudbou na břehu Rýna 🙂

Novinky vám budeme představovat postupně a necháme i vás  rozhodnout o jaké materiály budete mít zájem. Ty pak zařadíme do naší stálé nabídky. Těšíme se  zase někdy na viděnou, při toulkách za klubíčky, osobně nebo ve skupince. Ať vám klubíčka přináší samou radost.

Děkujeme Katty, Jiří, ladyart.cz