Když je příze celoroční :-)

29.9. Katty, Články | Příze | Recenze, [0]

Pěkný den milé Tvořilky..

Dnes jsem si pro vás připravila malé povídání o ročních obdobích a výběru vhodné příze. Děkuji našim zákaznicím za poskytnutí fotek svých výrobků. Autorky jsou uvedeny u fotek :-).

Je to téma, na které dostávám dotazy velmi často, tak se na něj nyní podíváme společně. Nejde o žádný podrobný popis, ale o ukázky a boření mýtů :-).

Na ukázku si vezmeme celoroční přízi Estiva.

Příze Estiva – jednoduše.

Největším mýtem o výběru příze totiž je “ čím je silnější , tím více zahřeje „. Kdepak mnohdy i opak je pravdou a síla příze hraje skutečně tu méně podstatnou roli při jejím výběru. Nejvíce univerzální jsou samozřejmě celoroční příze, tedy takové příze, které můžete použít skutečně po celý rok. Mnoho jich sice není, ale ty které jsou stojí za to 🙂 patří k ním například Deluxe bamboomalabrigo arroyo, malabrigo lace, alpaca rhythm, Estiva další ..Celoroční příze by měla být ze 100% přírodní nebo alespoň z větší části – jelikož přírodní vlákna mají jiné vlastnosti než umělá a pouze přírodní vlákna mají schopnost termoregulace, odvádění vlhkosti atd.

Petra Živná a její setík z dvojité příze Estiva.

Příze Estiva je tedy jednou z nich, bez problémů ji využijete jak na letní šaty, lehké mimi deky, šátky, stejně tak podzimní tunely, čepičky, svetříky…lze ji použít jednoduše i dvojitě – na kráse jí to neubírá a díky dvojitému háčkování či pletení  vám tím vzniká možnost kombinovat a vytvářet tak originální kousky..

Příze Estiva – jednoduše.

Stačí vybírat vzorek i velikost háčku nebo jehlic dobře ladící se zvoleným modelem, ať už se jedná o vzdušný šátek, na který si můžeme vzít jednoduše velký háček, nebo plný svetřík do chladného počasí, tenkou baretku nebo zimní čepičku pro malé děti…

Marcela Kociánová a její luxusní pléd – jednoduše příze Estiva.

Jelikož samotný článek o této přízi již máme zde, nezbývá než si ukázat jak vypadají hotová dílka právě z této příze. U každé fotky je uvedeno zda je použita příze jednoduše nebo dvojitě.

Nebojte se tvořit i z tenkých přízí po celý rok – naopak nabídnou vám takový komfort, který vám mnohé super silné materiály nabídnout skutečně nemůžou.

Krásné tvoření po celý rok vám přeje Katty

www.ladyart.cz