Pro Malé – Velké Rošťáky

21.1. admin, Návody, [0]

Pěkný den milé Tvořilky, i když už mám zálusk na kdejaký jarní modýlek, přeci jen ještě rychle jednu zimní variantu pro malé či velké kluky zvládneme. A jelikož náš synek přišel s dotazem, zda by nešlo vytvořit něco teploučkého na krček i jemu, vznikl opravdu  velmi jednoduchý a  rychlý nákrčník – je dostatečně vysoký, aby šel zastrčit pěkně do bundy a zároveň bylo dost materiálu pro zahřátí krčku. Nebo jej  v případě velkých mrazů můžeme natáhnout až po nos :-).

Mladý pán je  velmi spokojený a tak byl i nadšený z předvádění vlastního modelu. 🙂  Z fotky vidíte, že je nákrčník poddajný, měkký.

Použila jsem přízi Dolphin baby a háček velikost 10mm – zde opět jako vždy platí, že velikost háčku uzpůsobíte svému stylu háčkování.

Spotřeba  byla  cca 60g, tedy necelé klubko, nákrčník je 30cm vysoký.

 

Vzoreček již na blogu jednou máme, takže je možné že jej již znáte. Na začátku řady háčkujeme vždy jedno řet.oko jako náhradu sloupku a řadu končíme pevným okem.

1.řada – Jako vždy  začínáme dvojitým pružným řetízkem , pěkně volně a v délce obvodu hlavy + max 2cm u nákrčníku tento rozměr opravdu stačí a není třeba dělat větší. Spojíme pevným okem.

2.řada – červeně – 1 řet.oko jako náhrada sloupku, hned k němu háčkujeme 1 DS, 1 sloupek přeskočit a opět háčkujeme KS+DS do jednoho místa, 1 sloupek přeskočit, a opět KS+DS  do jednoho místa, takto pokračujeme až do konce řady a končíme pevným okem.

3. řada – zeleně – 1 řet.oko jako náhrada sloupku hned k němu 1 DS, a nyní háčkujeme vždy do KS z předchozí řady skupinku KS+DS,  tedy vždy  vynecháme DS z předchozí řady a háčkujeme pouze  do KS. Tento postup platí pro všechny následující řady.

Háčkujeme až do požadované výšky. Poslední řadou může být samotný vzoreček, nebo řada PDS, je to na vás.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Teď už nic nebrání tomu, aby i malým fešákům bylo teploučko :-).

Krásné tvoření a brzy na háčkovanou s Vámi se těší Katty

www.ladyart.cz