Vánoční hvězda

11.11. Katty, Návody, [0]

hvězdičky

Pěkný den, milé tvořilky..

Každým rokem mám pocit, že se vánoce blíží nějak rychleji, ale letos se překvapit nenechám 🙂 do výroby vánoční výzdoby jsem se pustila včas a vytvořila pár vánočních hvězdiček. Použít je můžeme na stromeček, adventní svícen, nebo jako malou pozornost pro paní učitelky.

Použila jsem přízi Summer v kombinaci s přízí Metallic, na obě jsem použila háček 2,5mm.

Opět si spolu přečteme vzoreček. Začínáme 7mi řet.oky, které pevným okem spojíme do kruhu.

vzorek

vzorek

2.řada – červeně 2.řet.oka jako náhrada PDS, dále háčkujeme celou řadu do kroužku, který nám vznikl pospojení řetízkových ok, a to 2PDS, 3řet.oka, 3PDS, 3řet.oka, 3PDS, 3řet.oka, 3PDS, 3řet.oka, 3PDS, 3řet.oka, řadu končíme pevným okem do řet.oka, které nám nahrazovalo první sloupek.

3.řada – modře – 2řet.oka jako náhrada PDS, PDS, PDS, dále háčkujeme pod řetízková oka z předchozí řady a to takto 2PDS, 3řet.oka, 2PDS, dále po jednom PDS vždy do PDS z předchozí řady a opět pod řet.oka háčkujeme 2PDS, 3řet.oka, 2PDS – tento postup opakujeme až dokonce řady a končíme pevným okem do řet.oka, které nám nahrazovalo PDS.

4.řada – červeně – pevným okem si přejdeme do dalšího PDS, uháčkujeme řet.oko jako náhradu KS a pokračujeme takto – háčkujeme vše pod řet.oka z předchozí řady a to – 4PDS, 3řet.oka, 4PDS  dále do 4.PDS z předchozí řady háčkujeme KS a opět opakujeme pod řet.oka z předchozí řady 4PDS, 3řet.oka, 4PDS  dále do 4.PDS z předchozí řady háčkujeme KS, opakujeme do konce řady a pevným okem práci ukončíme.

Vybereme stužku ladící s barvou hvězdiček a máme hotovo.

Krásné vánoční přípravy  a na hezkou háčkovanou s vámi se těší Katty..

 

máme hotovo