Vypínání šátku

19.10. Katty, Postupy, [0]

Šátky především z jemných přírodních přízí vypínáme z důvodu kresby  vzorku, ten je pak pěkně  viditelný a šátek je po vypnutí větší. Pro porovnání vidíte foto šátku před a po vypnutí.

 

Ukázka rozdílu šátku před vypnutím (bahoře) a po vypnutí (dole).

Šátek před vypnutím

Šátek před vypnutím

háčkovaný šátek, návod zdarma, malabrigo lace

Ukázka šátku po vypnutí

Postup – jemné, přírodní příze velmi šetrně „ vypereme“ POZOR u přírodních přízí si velmi hlídáme aby příze neprošla teplotním šokem – celou práci bychom si tím zničily. V jemném, šetrném prostředku / na vlnu, přírodní materiály / zlehka promačkáme celý šátek.Vyhneme se kroucení, ždímání  pouze  jemně promáčkáme. Nenecháváme dlouho namočené, vložíme do čisté vody – opět připomínám, že MUSÍ mít stejnou teplotu jako prací lázeň…a opět jemně – promačkáme. Připravíme si ručník a šátek do něj zabalíme – smotáme a odsajeme přebytečnou vodu.Připravíme si místo pro vypínání. Podložkou muže být koberec, deka, pěnová podložka,karimatka….na podložku položíme vrchní vrstvu – v mém případě bílé plátno a začneme vypínat. Předností T špendlíků Knit pro je jejich  délka a nerezavějící povrch.

Nejprve vypneme záchytné body..tedy  střed  šátku – špičku – rohy..dále  postupně  vypínáme  celý  šátek  do roviny..místo vedle místa…V případě použití  vypínacích drátů – je spotřeba  špendlíků menší…a  roviny  jsou skutečně  rovné ..u špendlíků  musíme být  velmi pečlivé,  aby  nam nevznikly  vlnky..Dále je několik ukázek z vypínání.

Postup vypnutí šátku

 

návod na háčkovaný šátek,blokování šátku

Blokování šátku pomocí T-pins špendlíků

 

háčkovaný šátek,návod zdarma,

Blokování záchytných bodů  – rohy, špička, středy stran.

 

háčkovaný šátek,náv, háčkování pro začátečníky

Blokování háčkovaného šátku pomocí blokovacích drátů Knit Pro

Šátek je  opravdu jako pavučinka…velikostí  vhodný jako dámský , moje dcera ale miluje šátky takže – modelkou se stala jako obvykle Magdalenka.

Katty Horká

www.ladyart.cz