Zachumlejte se..

04.1. Katty, Návody, [0]

Pěkný den milé Tvořilky.

Zima sama nabádá k tomu, abychom se zachumlali do něčeho  jemného, nadýchaného, hřejivého a právě takový kousek dnes budeme tvořit. Velký nadýchaný pecičkový tunel,můžete jej použít jako vysoký tunel nebo jako kapuci – záleží na vás.

Tunel jsem tvořila jako dárek a měl velký úspěch:-)

Použila jsem přízi Duhové Klubko vhodnou na zimní období, tedy ve složení 100% merino, tunel můžete tvořit i z jiných variant, ovšem příze musí být  velmi tenká a přitom zahřát, tedy 100% merino je skvělá volba, například Malabrigo Lace. Háček – jako vždy platí, že o velikosti háčku rozhoduje především váš styl háčkování a utahování, pecičky musí být  nadýchané, jemné a hebké, žadné pecky jako z meruněk:-). Já použila háček 7mm.

Tunel háčkujeme pecičkovým vzorkem nic víc, nic méně. Pecičky  tvoříme z dlouhých sloupků a to tak, že každý sloupek nedoháčkujeme do konce, vždy necháme jednu smyčku na háčku , jakmile takto uháčkujete všch 5 DS zakončíme pecičku 1 řet.okem které utáhneme. To je celé 🙂

Postup

1.řada –  jako vždy začínáme dvojitým pružným řetízkem , který už určitě všechny umíte:-) háčkujeme v délce obvod hlavy x 2 + 5cm navíc. Práci spojíme pevným okem do kruhu.

2. řada – ZELENĚ – 3 řet. oka jako náhrada sloupku, do toho stejného místa doháčkujeme pecičku tedy 4DS postupem uvedeným výše I ZDE nedoháčkujeme celý sloupek, vždy nám z každého sloupku zůstane jedna smyčka na háčku, po dokončení pecičky protáhneme přízi všemi sloupky na háčku a háčkujeme jedno fixovací řetízkové oko, které utáhneme –  v nákresu  je označeno blízko u pecičky, aby nám bylo jasné že jej utahujeme. Vynecháme 1 řet.oko a opakujeme pecičku, opět vynecháme 1 řet.oko a opakujeme pecičku , takto pokračujeme až do konce řady, kde končíme přeskočením 1 řet. oka a ukončíme řadu pevným okem – to v celém nákresu znázorňuji červeně, háčkujeme ještě jedno pevné oko pro přechod za pecičku – opět červená tečka.

3.řada – MODŘE – 3 řet. oka jako náhrada sloupku + 4DS pro dokončení pecičky, dále pokračujeme vždy mezi pecičky háčkujeme pecičku, opět až dokonce řady, v nákresu vidíme jak se nám v každé řade zmenšuje počet peciček vlevo a zvyšuje počet peciček vpravo, je to proto, že celý šev se nám, v každé řadě o jednu pecičku posune. Nehledejte v  tom žádné záludnosti, prostě  vždy mezi pecičku háčkujete pečičku , na konci řady přejdete pevnými oky mezi pecičky a postup opakujete.

TIP PRO VÁS – pokud nechcete aby se vám šev posouval, je potřeba po dokončení řady, práci otočit a háčkovat opačným směrem – tak jsem to dělala já , je to vidět i na tunelu, že jsou pecičky poskládané jako by cik cak. šev je tedy stále v jedné rovině, ale háčkujeme rub a líc. Je jen na vás, která varianta se vám líbí. Princip je stejný.

Na háčkovanou s Vámi se těší Katty

www.ladyart.cz